Opublikowano 21 października 2010 przez empitt
Aktualna wersja skryptu jest tutaj.
Jak naprawić lub ponownie zainstalować po instalacji nowego Windowsa program rozruchowy GRUB2? Tego typu pytania można często spotkać na różnych forach, w komentarzach pod artykułami itd. Odpowiedź na nie jest jest bardzo prosta, wystarczy przeczytać instrukcję pod tym linkiem https://wiki.ubuntu.com/Grub2. Ale bądźmy szczerzy, początkujący użytkownik Ubuntu ma prawo czegoś nie rozumieć, a bardziej zaawansowany wcześniej czy później i tak zapomni jak się to robi. Dlatego postanowiłem wszystkim ułatwić zadanie i opracowałem kolejną wersję Ubumatika z RG2 (Restore GRUB2), który służy do ponownego instalowania GRUB-a z Ubuntu Live CD (Desktop). Obsługa tego skryptu jest bardzo prosta, wystarczy go uruchomić na Ubuntu Live CD (Desktop) i postępować wg kreatora. Skrypt można uruchomić z karty pamięci, Pendrive lub bezpośrednio pobrać z internetu.
Czytaj dalej »
Opublikowano 18 października 2010 przez Franek
chrome.pl okazał się szatanem w 100 % i już go nie lubię! Wpis nie jest aktualny.
Krótka notka, powinna ona trafić do MiniBloga jednak chciałem aby pojawiła się na głównej. O tym, że Jabber (a właściwie XMPP) jest super protokołem wie już wiele osób. Świadomie lub nieświadomie korzysta z niego już dużo ludzi, protokół ten staje się coraz popularniejszy, co oczywiście cieszy. To tyle, nie będę fanatycznie przekonywał do używania Jabbera, nie będę też rozpisywał się dalej ponieważ było już ciekawie o tym pisane na przykład na jabberfaq.info, pl.wikipedia.org i czytelnia.ubuntu.pl.
Czytaj dalej »
Opublikowano 15 października 2010 przez Franek
Przyjaciel byków ;) oraz autor bloga noBullszit.pl prosi o pomoc. Sprawa jest trochę tajemnicza przez co intrygująca. Twierdzi on jednak, że nieprędko zdarzy się okazja na taką reklamę Ubuntu. Więc? kto tylko może niech pomoże, o!
Czytaj dalej »
Opublikowano 12 października 2010 przez Franek
Na świecie jak i również w Polsce coraz bardziej popularne stają się serwisy które umożliwiają tak zwane mikroblogowanie. Większość ludzi dostrzegło potencjał płynący z tych platform. Dzięki nim można łatwo można śledzić poczynania znajomych jak i informacje, jak również dzielić się linkami, zdjęciami, filmami czy przemyśleniami. Chyba większość osób zna Twittera. Istnieją również inne popularne platformy posiadające ciekawe funkcjonalności. Jednym z takich serwisów jest Tumblr.
Czytaj dalej »
Opublikowano 12 października 2010 przez KiFka
Według The Wall Street Journal (WSJ) Amazon chce otworzyć sklep z aplikacjami Android. Raport pokazuje, że sklep internetowy zachowa 30 procent sprzedaży i zakazać deweloperom oferowania aplikacji w innych sklepach w niższych cenach. Te szczegóły opisane były w dokumencie Amazon skierowanym do deweloperow, pisze WSJ. Koncern miał również masowo kontaktować się deweloperami w sprawie App-Shopu.
Czytaj dalej »
Opublikowano 08 października 2010 przez Franek
Autorem artukułu jest Grzegorz Bernaś.
Masz ciekawy news, poradnik lub artykuł? Opublikuj go.
Autor bloga nie zgadza się z niektórymi aspektami i niefortunnymi sformułowaniami użytymi w poniższym tekście.
Niniejszy artykuł jest przeznaczony dla właścicieli firm oraz dyrektorów administracyjnych. W prosty i krótki sposób będę starał się wyjaśnić różnice między oprogramowaniem własnościowym a wolnym oprogramowaniem oraz, co najważniejsze, sposób, w jaki wykorzystać tę różnicę na swoją korzyść. Na początek, aby mówić wspólnym językiem, należy wyjaśnić kilka podstawowych pojęć, które są obce dla osób nie związanych z informatyką.
Czytaj dalej »
Opublikowano 04 października 2010 przez empitt
Aktualna wersja skryptu jest tutaj.
Kiedyś stałem się szczęśliwym posiadaczem komputera stacjonarnego klasy PC z systemem operacyjnym Windows 98. Ten system był na tyle awaryjny, że po kilku miesiącach z dużą chęcią wypróbowałem Linuksa, o którym dowiedziałem się z radia. Był nim najpierw Slackware z czasopisma komputerowego (wtedy internet był bardzo drogi, a stałe łącze mało kto miał, więc opłaciło się wydać te 20 zł). Choć o komputerach nie wiele jeszcze wiedziałem, to udało mi się Linuksa postawić i skonfigurować w ciągu jednego dnia. Ale powiem szczerze, że nie nadawał się on jeszcze na desktopy i traktowałem go jako ciekawostkę. Później przetestowałem Red Hata, Mandrake, Debiana itd., aż cztery lata temu natknąłem się na Ubuntu 6.06, które bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ wyraźnie pokazało, że Linux coraz bardziej nadaje się na desktopy i tak się stało (z multimediów oraz z internetu korzystałem bez żadnych ograniczeń).
Czytaj dalej »