Kategoria | listopad, 2012

Tagi: , , , , , ,

Trzy sposoby na uruchomienie Linuxa na Androidzie

Opublikowano 30 listopada 2012 przez Franek

Jak zapewne większość wie Android to system, który jest szczególnie podatny na wszelakie modyfikacje. Można z nim zrobić niemal wszystko, począwszy od modyfikowania działania samego systemu, kernela, znaczącej zmianie wyglądu, a na łatwej instalacji własnych aplikacji kończąc. Pozwala również na inną bardzo interesującą czynność jaką niewątpliwie jest możliwość uruchamiania na urządzeniu innego systemu niż Android. Czytaj dalej »

12 komentarzy

Tagi: , , , , , , , , ,

Gra na weekend: Frets On Fire

Opublikowano 30 listopada 2012 przez Franek

Guitar Hero o tej grze było swego czasu dość głośno, jeśli nie graliście w nią, to przynajmniej słyszeliście jej nazwę i prawdopodobnie wiecie na czym polega zabawia z nią związana.Guitar Hero

Czytaj dalej »

3 komentarze

Tagi: , , , , , , , , ,

Natywne zarządzanie zadaniami na Linuxie dzięki Nitro Tasks

Opublikowano 29 listopada 2012 przez Franek

Programy do zarządzania zadaniami zawładnęły życiem wielu osób, szczególnie tych zapracowanych, którzy zajmują się wieloma sprawami i projektami jednocześnie. Spore gro osób nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez wygodnego i funkcjonalnego menadżera zadań. Czytaj dalej »

2 komentarze

Tagi: , , , , , ,

Zaawansowany mechanizm kontroli numeracji stron w LibreOffice

Opublikowano 29 listopada 2012 przez Franek

Samo numerowanie stron (i wyłączanie numerowania dla strony tytułowej) nie powinno nikomu sprawiać problemów. Gdy jednak potrzeba wykonać bardziej zaawansowane czynności, np. zmienić typ numeracji dla określonych stron, wtedy konieczne jest zastosowanie stylów stron. W tym artykule pokażę na dwóch przykładach, jak z nich korzystać. Czytaj dalej »

Comments (0)

Tagi: , , , ,

Zaskakujące urządzenia i systemy które działają pod kontrolą Linuxa

Opublikowano 27 listopada 2012 przez Franek

To dość niesamowite ale Linux działa na urządzeniach o skrajnie różnej wielkości i mocy obliczeniowej, na urządzeniach które zostały zbudowane to różnych celów, na wielu architekturach sprzętowych. Od prostych zabawek, po super zaawansowane systemy odpowiedzialne za kluczowe funkcjonowanie centrów badawczych, koordynację ruchu i bezpieczeństwo ludzi.

Czytaj dalej »

7 komentarzy

Tagi: , , , , , , , , , ,

Seopilot z punktu widzenia pozycjonera

Opublikowano 13 listopada 2012 przez Franek

Wspominałem już dwukrotnie na blogu o Seopilot (tutaj i tutaj), w gruncie rzeczy przedstawiałem serwis w pozytywnym świetle. Dzisiaj chciałem przedstawić swoją opinię z drugiej strony barykady, czyli ze strony pozycjonera. Czytaj dalej »

3 komentarze

     
Green Dog Says

MiniBlog