Kategoria | lipiec, 2010

Tagi: , , , ,

Wyrzucamy Mono z Ubuntu! Instalujemy Shotwell i Gnote

Opublikowano 31 lipca 2010 przez Franek

Mono podobno pozwala na szybkie tworzenie aplikacji, nie jestem w stanie tego potwierdzić lub zaprzeczyć ponieważ nie jestem programistą. Jedno wiem, Mono jest strasznie zamulone poza tym nie lubię go z wiadomych względów… :P Nie wiesz co to jest Mono? Czytaj dalej »

5 komentarzy

Tagi: , , , , , , ,

Jak zadawać mądre pytania? [Ubuntu Learning Materials]

Opublikowano 28 lipca 2010 przez Franek

Chciałbyś otrzymać wsparcie ze strony społeczności Ubuntu oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące cię pytania? Więc być może ten przewodnik okaże się dla Ciebie pomocny.

Pobierz przewodnik w formacie PDF.

Jeśli uważasz, że tłumaczenie nie jest dobre, nie krzycz, nie bluzgaj, tylko zaloguj się na launchpad.net i popraw co uważasz za błędne. :>

Comments (0)

Tagi: , , , ,

Glippy: menedżer schowka dla GNOME

Opublikowano 14 lipca 2010 przez Franek

Z systemowego schowka korzystamy bardzo często, to dzięki niemu działa funkcja kopiuj → wklej. Standardowy schowek w który są wyposażone nasze systemy nie zapewnia jednak wielu przydatnych funkcjonalności. Można to jednak zmienić za pomocą zewnętrznej aplikacji jaką jest menedżer schowka. Jest to program który podnosi funkcjonalność systemowego schowka, dodając nowe przydatne opcje.
Czytaj dalej »

4 komentarze

Tagi: , , , ,

Portable Linux Apps, przenośne aplikacje dla Linuxa

Opublikowano 14 lipca 2010 przez Franek

Aplikacje przenośne są to programy, które nie wymagają instalacji. Dlatego można je uruchomić na dowolnym komputerze, można je na nagrywać na przenośne nośniki danych i z nich je włączać. Najwygodniejsze jest chyba przygotowanie sobie pendrive na który kopiujemy takie aplikacje, zyskujemy przez to możliwość pracy z własnymi aplikacjami i ustawieniami na wszystkich komputerach do których podłączymy pendrive. Czytaj dalej »

Comments (0)

Tagi: , , , , , ,

wvdial konfiguracja dla połączeń z Play Online

Opublikowano 13 lipca 2010 przez Franek

Network Manager zaczął mnie wnerwiać, czasami nie widzi modemu, przez co nie chce łączyć się przez ppp0. Postanowiłem pozbyć się go. W końcu i tak łączę się tylko z Play Online oraz jedną siecią po eth, więc Network Manager wydał mi się zbędny. Czytaj dalej »

11 komentarzy

Tagi: , , , , , ,

Onlitor: zarządzanie modemem w Play Online na karte [aktualizacja]

Opublikowano 08 lipca 2010 przez Franek

Onlitor to prosty lecz bardzo przydatny skrypt ułatwiający zarządzanie modemem w ofercie Play Online na kartę. Dzięki niemu w łatwy sposób można:

  • przeczytać smsy
  • doładować konto
  • sprawdzić siłę zasięgu
  • usunąć przeczytane smsy
  • sprawdzić stan konta

Czytaj dalej »

30 komentarzy

Tagi: , , , , , , , , ,

Moja konfiguracja Conky ˚͜˚

Opublikowano 08 lipca 2010 przez Franek

Conky już kiedyś starałem się opisać, teraz chciałem pokazać moją konfigurację tego programu. Dostałem ją od kumpla oraz przerobiłem wedle własnego uznania :]  Informacje o zużytym transferze pochodzą z vnstat, informacje o słuchanym utworze z MPD, okładka wyświetlana jest za pomocą skryptu mojego autorstwa (skrypt do działania potrzebuje mpc).

Czytaj dalej »

5 komentarzy

Tagi: , , , , , , , , , ,

Remuco: kontorola odtwarzaczy audio/wideo przez bluetooth za pomocą telefonu

Opublikowano 08 lipca 2010 przez Franek

Remuco to system zdalnej kontroli odtwarzaczy multimediów dla systemu Linux oraz telefonów wyposażonych w bluetooth lub wifi.
Dzięki Remuco można zdalnie kontrolować ulubiony odtwarzacz multimediów. Odbywa się to za pomocą przycisków w telefonie które możemy skonfigurować wedle uznania. Czytaj dalej »

Nie komentowano

     
Green Dog Says

MiniBlog