Kategoria | styczeń, 2012

Tagi: , , , , , ,

SpaceFM wszystko mający menadżer plików

Opublikowano 31 stycznia 2012 przez Franek

Użytkownicy środowiska LXDE z pewnością znają bardzo dobrze PCManFM. Ten lekki i szybki menadżer plików sprawdza się bardzo dobrze. Osobiście lubię go bardziej niż Tunara z Xfce. Niedawno przeglądając repozytorium AUR Archlinux napotkałem na SpaceFM, od samego początku bardzo przypadł mi do gustu i stał się szybko moim ulubionym menadżerem plików i z powodzeniem używam go pod Openbox.

Czytaj dalej »

3 komentarze

Tagi: , , , , , , ,

ACTA zagraża GNU/Linuxowi i innym wolnym systemom!

Opublikowano 29 stycznia 2012 przez Franek

ACTA, ACTA, ACTA ciągle o głośno o ACTA, w niemal całym kraju odbyły się manifestacje przeciwników ACTA. Wydaje się, że fala protestów przelała się już na inne kraje Europy, w różnych krajach z naszego kontynentu również dochodzi do protestów i manifestacji.

Czytaj dalej »

5 komentarzy

Tagi: , , , , , , , , ,

Smuxi – ciekawy klient IRC z obsługą Twittera, XMPP i Facebook Chat

Opublikowano 29 stycznia 2012 przez Franek

Smuxi to bardzo ciekawy klient sieci IRC. Niedawno została wydana jego nowa wersja oznaczona numerem 0.8.9, dodano w niej obsługę XMPP i co za tym idzie również Facebook Chat. Smuxi w tej chwili to już taki mały kombajny, poza oczywistą jak na klienta IRC przystało obsługą tej sieci, Smuxi jest również komunikatorem XMPP oraz klientem Twittera. Możliwość komunikowania się za pomocą XMPP, Twittera i IRC w oknie jednej aplikacji jest co najmniej interesująca, dlatego myślę że warto zapoznać się z możliwościami Smuxi

Czytaj dalej »

Nie komentowano

Tagi: , , , , , , ,

Już niebawem VLC Media Player 2.0. Jakie czekają nas zmiany? [Instalacja VLC 2.0 RC1]

Opublikowano 28 stycznia 2012 przez Franek

VLC Media Player to bardzo znany i lubiany wieloplatformowy odtwarzacz multimediów. Wynika to z faktu, że jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga instalacji żadnych kodeków, a tuż po instalacji obsługuje wyświetlanie napisów bez jakichkolwiek dodatkowych zabiegów – VLC to mój ulubiony odtwarzacz.

Czytaj dalej »

Comments (0)

Tagi: , , ,

Nie wszystko stracone, przyłącz się do protestu przeciwko ACTA!

Opublikowano 27 stycznia 2012 przez Franek

Rząd Donalda Tuska podpisał wczoraj porozumienie ACTA. W tym czasie w kraju trwały prawdopodobnie największe manifestacje od czasów Solidarności! Dziesiątki jak nie setki tysięcy przeciwników ACTA wyszło na ulicę w całym kraju aby zademonstrować swoje niezadowolenie z polityki jaką prowadzi nasz rząd. Czytaj dalej »

5 komentarzy

Tagi: , ,

NibyBlog.pl świętuje trzecie urodziny

Opublikowano 27 stycznia 2012 przez Franek

Wpis ten został opublikowany dokładnie trzy lata po uruchomieniu domeny www.nibyblog.pl. Trzecia rocznica założenia bloga moim zdaniem jest powodem do świętowania, chociaż wszelakie powody do “świętowania internetowego” zostały nam odebrane przez podpisanie ACTA.

Czytaj dalej »

6 komentarzy

Tagi: , , , , ,

Wolność k███a!

Opublikowano 19 stycznia 2012 przez Franek

Myślę, że można uznać wczorajszy dzień za bezprecedensowy, dzień ten przejdzie do historii globalnej sieci. Byliśmy świadkami pierwszego internetowego strajku który miał na celu wyrazić protest przeciw ustawom SOPA I PIPA. Anglojęzyczna Wikipedia, Reddit, WordPress, wiele innych mniejszych lub większych stron zostało wyłączonych. Zamiast oryginalnej zawartości stron odwiedzający widzieli zaciemnione strony z komunikatem informujący o tym, że jest to strajk przeciw kontrowersyjnym ustawom. Jeszcze więcej stron oraz blogów zaciemniło swoje loga, lub dodało pływające grafiki “Stop censorship” i podobne. Skala całej akcji była więc znaczna.

Czytaj dalej »

4 komentarze

     
Green Dog Says

MiniBlog