Join us now and share the software
Danie dnia: piękny czarny tłoczony krążek DVD w stylowym kartoniku w “kolorze gnomeowym”. A w środku hybrydowy obraz openSUSE wraz z nowiutkim GNOME 3 na pokładzie działający jako Live DVD. :)
Opublikowano 20 czerwca 2011 przez Franek
Join us now and share the software
Danie dnia: piękny czarny tłoczony krążek DVD w stylowym kartoniku w “kolorze gnomeowym”. A w środku hybrydowy obraz openSUSE wraz z nowiutkim GNOME 3 na pokładzie działający jako Live DVD. :)
Opublikowano 05 czerwca 2011 przez Franek
Miałem przyjemność rozmawiać z chłopakami z KaduTeam, zapraszam do zapoznania się z jej treścią. Mam nadzieję, że rozmowę tę mogę nazywać wywiadem. Czytaj dalej »
Opublikowano 05 czerwca 2011 przez Franek
Witam wszystkich nibyblogowiczów a w szczególności konkursowiczów. Upalna, duszna i z pozoru nudna niedziela może okazać się dla niektórych z Was szczęśliwa. Przynajmniej mam taką nadzieję. Tak, wiem ogłoszenie laureatów konkursu miało nastąpić w dniu jutrzejszym (6 czerwca), jednak pewna zmiana w życiu zawodowym która spowodowała, że jutro będę od rana do wieczora w pracy przyśpieszyła ogłoszenie wyników konkursu.
Opublikowano 04 czerwca 2011 przez Franek
Autorem wpisu jest Daniel K.., ten wpis bierze udział w konkursie – pozostałe prace konkursowe.
Moja praca jest bardziej rozprawką nad tematem Linuksa,OS i Internetu.Chcąc omówić te trzy tematy,poruszę kwestię,która bezpośrednio je łączy. Jest nią sprzęt dzięki któremu łączymy się z siecią oraz oprogramowanie/firmware, które posiada na ‘pokładzie’ i nie tylko.
Na sam początek należy wziąć na celownik praktyki firm z branży IT, które tworzą różne rozwiązania w odpowiedzi na zapotrzebowania użytkowników domowych,przedsiębiorstw i korporacji.Nie będę pokazywał palcem, ale śmiało można nawiązać do stwierdzenia, że wpadki zdarzają się i najlepszym/największym.
Opublikowano 01 czerwca 2011 przez Franek
Autorem wpisu jest Łukasz S., ten wpis bierze udział w konkursie – pozostałe prace konkursowe.
Linux w domowych routerach może mieć wiele zastosowań, także nietypowych. Możliwości jakie daje popularny sprzęt i dostępne oprogramowanie OpenSource są olbrzymie, a tworzenie ciekawych projektów jest coraz prostsze, sprowadzając się często do łączenia gotowych “klocków” w jedną całość. Okazuje się, że domowy router nadaje się nawet do stworzenia systemu mogącego pretendować do miana “inteligentnego domu”. Czytaj dalej »
Opublikowano 01 czerwca 2011 przez Franek
Autorem wpisu jest Bartosz C., ten wpis bierze udział w konkursie – pozostałe prace konkursowe.
W czasach DOS`a łupanego mało komu śniło się posiadanie chociażby namiastki studia w domowym zaciszu. Czasy jednak się zmieniają, a komputery ewoluowały od złożonego kalkulatora do kombajnu multimedialnego. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby do domowego komputera podłączyć keyboard i gitarę. Jak to zrobić? Oczywiście prosto, wygodnie, legalnie i w Linuxie!
Większość z użytkowników nie jest zainteresowanych posiadaniem dystrybucji opracowanej z myślą o tworzeniu multimediów, takich jak np. Ubuntu Studio. Z myślą o wszystkich tych, którzy wola korzystać ze zwykłej edycji Linuxa do użytku codziennego, przedstawię sposób na rozpoczęcie przygody z muzyką. Oczywiście nie jest to jedyna droga dotarcia do celu. Pisząc ten artykuł posłużę się zwykłym laptopem z zainstalowanym systemem Xubuntu 10.04. Czytaj dalej »