Kategoria | grudzień, 2011

Tagi: , , , , , , , ,

Stop ACTA! | Aktualizacja: “Nie dla ACTA” – akcja protestacyjna

Opublikowano 31 grudnia 2011 przez Franek

Nie wszystko stracone, przyłącz się do protestu przeciwko ACTA!

Co to jest ACTA?

ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące zwalczania podrabianych towarów i piractwa, za którego przyjęciem lobbują amerykańskie koncerny.

Kto za tym stoi?

ACTA, według informacji Wikileaks, to inicjatywa amerykańska, mająca na celu stworzenie prawnie wiążącego instrumentu do wywierania nacisku na państwa-sygnatariuszy, aby te zaostrzały walkę z naruszeniami własności intelektualnej. Nakłonienie do podpisania porozumienia innych (biedniejszych) państw jest dla Amerykanów bardzo ważne, ponieważ USA są znaczącym eksporterem dóbr audiowizualnych na światowym rynku i zwalczanie podrabianych towarów, piractwa czy innych naruszeń praw własności intelektualnej ma dla nich znaczenie ściśle ekonomiczne.

Czytaj dalej »

83 komentarze

Tagi: , , , ,

Ciekawe i godne uwagi konfiguracje Conky

Opublikowano 27 grudnia 2011 przez Franek

Kiedyś już opisywałem samo Conky, chwaliłem się również swoją konfiguracją Conky, wprawdzie już jej nie używam ale komuś może się spodoba. Z tego powodu nie będę rozpisywał się na temat samego Conky. Chciałem natomiast przedstawić konfiguracje Conky które moim zdaniem są ciekawe i godne uwagi. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czytaj dalej »

2 komentarze

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

10 najważniejszych projektów Open Source 2011 roku

Opublikowano 26 grudnia 2011 przez Franek

Zbliża się koniec kolejnego roku, znowu będziemy starsi… Znowu wiele wydarzyło się w każdej z dziedzin życia, nauki. Znowu nastał czas podsumowań, również w świecie OpenSource. Przed Wami lista 10 najważniejszych projektów Open Source roku anno Domini 2011.

Czytaj dalej »

8 komentarzy

Tagi: , , , , , ,

Konfigurowanie środowiska graficznego GNOME 3 na różne sposoby

Opublikowano 18 grudnia 2011 przez Franek

Wiosną 2011 roku po raz pierwszy pojawiła się stabilna wersja nowoczesnego środowiska graficznego GNOME 3. Choć mówiono, że twórcy będą dążyć do rewolucji poprzez ewolucję, jednak nowości nie zabrakło. Powłoka GNOME Shell stała się głównym interfejsem użytkownika i jest zupełnie czymś nowym. Ewidentnie widać, że ich celem są nie tylko zwykłe komputery, ale też urządzenia z dotykowym ekranem. Czytaj dalej »

Comments (0)

Tagi: , , , ,

NibyBlog.pl i pendrive 128TB, oraz mirror Santyago.pl

Opublikowano 10 grudnia 2011 przez Franek

Ponury wpis, raczej spamowy jeśli chodzi o tematykę tego bloga, jednak ważny jeśli chodzi o interes społeczny. A zaczyna się on od bardzo ważnej informacji w czerwonej ramce oraz od postawienia zasadniczych pytań i pozdrowień dla Korneliusza.

Czytaj dalej »

16 komentarzy

     
Green Dog Says

MiniBlog