Kategorie | Inne, Internet

  

Atmosphere – porozmawiajmy o skalowalności

Opublikowano 24 kwietnia 2013 przez Franek

W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która dedykowana będzie firmom dynamicznie rozwijającym swoje usługi w sieci WWW. Wśród gości specjalnych spotkania są m.in. Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr oraz Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największej na świecie platformy społecznościowej Ning. Organizatorem spotkania jest fundacja Proidea, a głównym partnerem merytorycznym Grupa Allegro.

atmosphere conferenceGłówną ideą Konferencji Atmosphere jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy uczestnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy serwis działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań. Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web.

Na konferencji pojawią się specjaliści z całego świata. Jednym z gości będzie wspomniany wcześniej Brian McCallister, Paul Hammond czy światowej sławy developer Jonathan Snook prowadzący podziwianego przez wielu bloga snook.ca. Na konferencji spotkać będzie można również bardzo doświadczonego specjalistę Lorenzo Albertona, który pracuje, jako programista i CEO DataSift, a także posiadającego równie obszerną wiedzę zdobytą w takich firmach jak Intel czy AMD Adama Tarnowskiego, aktualnie pracującego dla Hyve Solutions (SYNNEX).

W ramach Atmosphere 2013 realizowane będą dwie ścieżki tematyczne. DevOps – poświęcona zagadnieniom z administracji, systemów, sieci i zarządzania operacyjnego oraz Devs – skupiająca się na programowaniu, skalowalności, technologiom mobilnym i zarządzaniu projektami. Udział w konferencji jest płatny. Dla tych, którzy zdecydują się na udział w spotkaniu do 3 maja 2013 przewidziana jest niższa opłata za uczestnictwo. Dostępna jest także ograniczona pula wejściówek w specjalnej cenie dla studentów. Wstęp na hackaton jest bezpłatny.

UWAGA! Czytelnicy Nibyblog.pl mogą nabyć bilety po promocyjnej cenie. Przy rejestracji należy wpisać kod nibyblog_10 i wtedy opłata za uczestnictwo jest 10% niższa od aktualnej ceny (ważna jest data) widniejącej w rejestracji. Informacje o konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie atmosphere-conference.com

Zapraszamy do śledzenia konferencji na facebooku  oraz twitter.

PS Nibyblog.pl ma zaszczyt pełnić patronat medialny nad tym wydarzeniem.

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

Wyszukiwane tagi: Konferencja gg, jak zrobi konferencje na gg?      
     
Green Dog Says

MiniBlog