Kategorie | Poradniki, Ubuntu

  

Brak Unity po instalacji sterowników nVidia w Ubuntu 13.04

Opublikowano 09 maja 2013 przez Mariusz Kamiński

reset_compiza

Mijają już prawie dwa tygodnie odkąd mam zainstalowane najnowsze Ubuntu oznaczone numerkiem 13.04 i chociaż nie narzekam na prędkość działania systemu, postanowiłem zmienić sterownik do karty graficznej. Domyślnym sterownikiem dla kart firmy nVidia ustawianym w trakcie instalacji jest otwarto źródłowy Nouveau. Je zdecydowałem się na użycie sterownika własnościowego nvidia-313-updates.

Oprogramowanie_aktualizacje_ubuntu

Po wykonaniu aktualizacji niby wszystko działało, system pracował normalnie, programy uruchamiały się bez problemu. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera i zalogowaniu na moje konto spotkała mnie przykra niespodzianka. Otóż pojawił się tylko czysty Pulpit, bez paska powiadomień oraz bocznego paska Unity. Od razu przypomniała mi się sytuacja, jaką miałem podczas aktualizacji sterowników na Ubuntu 12.10 jednakże zastosowanie tamtego rozwiązania nie przyniosło oczekiwanego efektu. Przewertowałem trochę stron i znalazłem rozwiązanie. Jeśli po instalacji sterowników nie pojawia się Unity to wystarczy je zresetować do domyślnego stanu. Tak więc skrótem klawiaturowym CTRL+ALT+T uruchamiamy Terminal i wpisujemy poniższe polecenie.

sudo dconf reset -f /org/compiz/

Następnie po wykonaniu tej komendy musimy zrestartować komputer. Zrobimy to poleceniem

sudo reboot

Po uruchomieniu się komputera, logujemy się na konto i wszystko powinno być po staremu.

  

7 Comments For This Post

 1. Kuba Says:

  U mnie nie pomaga.

 2. Mariusz Kamiński Says:

  Spróbuj najpierw tego rozwiązania http://mariuszkaminski.blogspot.com/2013/02/pusty… a następnie zastosuj opisane w powyższym poście.

 3. Zeely Says:

  Ze sterownikami Radeona niestety nie śmiga ;/

 4. Zbyszek z Montrealu Says:

  Szansa dla Ubuntu, to bedzie koniec wsparcia dla Windowsa XP w 2014. O ile uporaja sie w nastepnej wersji obslugi karty ATI i Nvidia. Ubuntu 13.04 dziala wspaniale i na starszych PC. Śmiga na 8 letnim lapopie filmy mkv odtwarza bez zacinania. Co jak sprawdzalem na tym samym laptopie, Windows 7, vista i XP nie daja rady. Windows wymusza na plepsie ciagle zmiany sprzetu. A 99% ludzi naprawde tego nie potrzebuje. Nawet nie wiedza jaki maja procek czy wielkosn pamieci RAM. Pozdrawiam autora bloga.

 5. Jacek Says:

  Niestety, u mnie też nie działa

 6. Ariello Says:

  Działa :) Dzięki Pozdrawiam

 7. efr Says:

  To UBUNTU to wielkie GiiiiEEEEEEEEEEE dla majdrowiczów albo gołodupców.
  Non stop jakiś problem – wracam do systemu dla ludzi czyli windowsa.
  Oczywiście można jeździć rikszą, ale ja wolę normalnym samochodem !!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Polityka komentarzy

Wyszukiwane tagi: aktualizacja sterownikw      
     
Green Dog Says

MiniBlog