Kategorie | MiniBlog, Szorty, Ubuntu

  

Celem Canonical jest 200 milionów użytkowników Ubuntu w 4 lata

Opublikowano 09 maja 2011 przez Franek

Mark Shuttleworth, człowiek mądry i światły. Lubię go. Ostatnio powiedział:

Our goal is 200 million users of Ubuntu in 4 years.

Naszym celem jest 200 milionów użytkowników Ubuntu w 4 lata. O_o Duża liczba, wysoki próg sobie postawili. Podobno teraz Ubuntu ma 12 milionów użytkowników, ciekawe jak to szacują bo jak miewam są to wartości szacowane. Liczą unikalne IP komputerów które pobierają aktualizację?

Piszę tego posta dla potomności i za 4 lata wspomnicie moje słowa: Mark myli się, a Ubuntu nie osiągnie połowy z wymarzonych 200 milionów – mam nadzieję, że mylę się w swojej ocenie.

Więcej informacji digitizor.com.

  

3 Comments For This Post

 1. Łukasz Says:

  A ja mam nadzieję, że nigdy im się to nie uda. 199 mln. użytkowników zachwycających się nad nową tapetą, albo poraz "enty" zadający na forum pytanie dot. konfiguracji wifi. Nie dziękuję. Świat, przynajmniej ten linuksowy, przed pojawieniem się Ubuntu, był lepszy.

 2. Sławek Says:

  Liczenie liczby komputerów(unikalnych IP), co pobierają aktualizację, to dosyć dobry sposób szacowania. Chodzi w końcu o liczbę komputerów aktualizujących system, a nie wejść na jakąś stronkę.

  Zresztą, to Canonical ma ciekawsze metody badań. Choćby możliwość połączenia powyższego z usługą Ubuntu One(tzn. dodatkowo sprawdzają unikalność IP ze względu na to czy jest skojarzone z jakimś przyporządkowanym już danemu IP kontu na Ubuntu One; mogą też policzyć samą liczbę użytkowników Ubuntu One, jednak brać pod uwagę użytkowników, którzy zalogowali się przez ostatni miesiąc czy dwa.

 3. jessedziedzic Says:

  This may be this blog’s greatest blog post I have read!!!

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog