Kategorie | Inne

  

KONKURS: do wygrania trzy routery Linksys! [aktualizacja]

Opublikowano 11 maja 2011 przez Franek

Podsumowanie konkursu oraz… LISTA ZWYCIĘZCÓW

W tym roku Wielkanocne zajączki zaspały i przegapiły okres rozdawania prezentów. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, dlatego zajączki wspólnie z koncernem Cisco Linksys Polska oraz NibyBlog.pl zorganizowały konkurs. Konkurs z nagrodami i to jakimi! Do wygrania są trzy routery Cisco Linksys WRT160NL, nie jest to zwyczajny sprzęt.  Routery te są “Powered by Linux”, co już samo w sobie dla wielu jest niewątpliwą gratką. Jest jeszcze coś, można na nich zainstalować alternatywne oprogramowanie na przykład OpenWrt i cieszyć się pełnoprawną dystrybucją GNU/Linux uruchomioną na routerze .

Zgarnij router!

Na czym polega konkurs?

Celem  konkursu jest zwiększenie ilości wartościowych  poradników, felietonów i wiadomości na NibyBlog.pl oraz promocja wartościowego sprzętu i rozwiązań opartych na oprogramowaniu Open Source. W konkursie może wziąć udział każdy.  Warunkiem przystąpienia do konkursu jest napisanie wpisu który  zostanie opublikowany na łamach niniejszego bloga na licencji. Wpis nie może być wcześniej nigdzie opublikowany, repostowany z innych blogów i stron. Nie ma limitu nadesłanych prac, dlatego warto napisać ich kilka, co z pewnością zwiększy szansę na wygraną. Oczywiście tematem tekstu musi być coś z wiązane z Linuxem, Open Source, Internetem etc. Drugim warunkiem koniecznym jest “lajkowanie” stron Cisco Linksys Polska oraz NibyBlog.pl na Facebooku. Prace konkursowe należy przesłać na poniższy adres:

konkurs@nibyblog.pl

 

Jakie są nagrody?

Jak już wspominałem na początku wpisu nagrodą jest router Cisco Linksys WRT160NL w ilości sztuk trzech. Router ten ceniony jest ze względu na bardzo wysoki współczynnik cena/jakość/możliwości.

Zrób więcej w krótszym czasie

Szybka, bezprzewodowa łączność w domu i w biurze domowym. Router szerokopasmowy Wireless-N z urządzeniem Storage Link opracowano z myślą o znakomitej prędkości i zasięgu działania, aby wielu użytkowników mogło łączyć się z siecią, przesyłać duże pliki, drukować i wysyłać strumieniowo zapisane multimedia – w tym samym czasie i bezprzewodowo. Idealny dla większych domów. Łatwość użytkowania, łatwość instalacji w systemie Windows lub Mac (i Linux ofc !!!)

Moc standardu Wireless-N

Prędkość i szerokość pasma standardu Wireless-N, najnowocześniejszej obecnie technologii bezprzewodowej, upraszcza udostępnianie wielu użytkownikom dostępu do Internetu, współużytkowanie plików i drukowanie. Korzystaj z aplikacji wymagających zaawansowanej obsługi multimediów: gier, filmów i rozmów telefonicznych Voice-over-IP – w tym samym czasie, z mniejszymi opóźnieniami przesyłu danych i spadkami wydajności. Osiąga większe prędkości w połączeniu z urządzeniami standardu Wireless-N, jednak jest również zgodny ze sprzętem działającym w standardzie Wireless-G i -B.

Niezawodny zasięg

Zasięg, na którym można polegać w całym domu. Stosowane w technologii Wireless-N rozwiązanie Multiple in, Multiple Out (MIMO) wykorzystuje odbicia sygnałów, które normalnie zakłócają zwykłe technologie bezprzewodowe, w celu zwiększenia zasięgu i redukcji liczby martwych punktów.

Pamięć masowa dla wszystkich

Urządzenie Storage Link pozwala na podłączenie dysku twardego lub pamięci USB bezpośrednio do sieci, w celu łatwego dodawania kolejnych gigabajtów dostępnej pamięci. Uzyskuj dostęp do muzyki, filmów oraz danych z dowolnego komputera podłączonego do sieci lub za pośrednictwem bezpiecznego połączenia internetowego.

Łączność z większą liczbą urządzeń

4 porty 10/100 Ethernet umożliwiają podłączanie do sieci drukarek, sieciowych pamięci masowych i innych urządzeń obsługujących sieć Ethernet, co pozwala uzyskać do nich dostęp i udostępniać je z każdego miejsca w domu.

Jakie są zasady przyznawania nagród?

Jedynym kryterium przyznania nagrody jest jakość wpisu. Styl pisania, tematyka, długość oraz oryginalność mają kluczowe znaczenie. Wygrywają trzy osoby które moim skromnym zdaniem nadeślą najlepsze wpisy.

Jaki jest czas trwania konkursu?

Aby przełamać stereotypy nieszczęścia, konkurs rozpoczyna się w piątek 13 maja i będzie trwał przez kolejne dwa tygodnie aż do piątku 27 maja 3 czerwca włącznie – do tego czasu należy przysyłać prace konkursowe. Rozwiązanie konkursu oraz ogłoszenie zwycięzców nastąpi 30 maja 6 czerwca. Nagrody do zwycięzców zostaną wysłane w przeciągu tygodnia od ogłoszenia wyników konkursu. Przeczytaj aktualizację >>

Podsumowanie

Dziękuję współorganizatorowi i zarazem sponsorowi koncernowi Cisco Linksys Polska bez którego konkurs nie odbyłby się. Dodam również, że ja już wygrałem i w niedługim czasie stanę się posiadaczem wspominanego wyżej routera. Dlatego proszę spodziewać się w niedalekiej przyszłości wpisów poświęconych temu routerowi, prawdopodobnie będzie to recenzja oraz opis instalacji i możliwości jakie daje za sobą alternatywne oprogramowanie na tym routerze.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie

i życzę powodzenia!

⇒ W temacie Facebooka! ⇐

FIRST Public Relations
  

18 Comments For This Post

 1. pakos Says:

  Wszystko fajnie tylko że dołączyłeś do grona fejsbukowych dziwaków a nie każdy ma w tym czymś konto co nas dyskwalifikuje :S

 2. pakos Says:

  Warunek konieczny, tzn posiadanie facebooka dyskwalifikuje nadal wiele osób, szkoda że popadłeś w ten przedziwny nurt, szkoda…

 3. Franek Says:

  Nie miałem większego wyboru, to był jeden z niewielu warunków jaki musiałem spełnić, czyli lajkowanie CISCO.

 4. pakos Says:

  Szkoda, tęsknię za konkursami na blogach, blipach, itp kiedy to fb nie był wymagany ;-)

 5. anonim Says:

  to się nazywa dyskryminacja

 6. Franek Says:

  Tak sobie tłumacz. To nie jest dyskryminacja a zasady konkursu, a raczej marketing. Za darmo umarło, każdy chce coś zyskać. Jeden chce router, a drugi fana na FB :]

 7. maciej Says:

  To się nazywa polityka firmy i promowanie się. Dobrze prowadzone konto naprawdę sporo daje i jest to doskonała forma reklamy. Na pewno nie jest to żadna dyskryminacja – nie lubisz FB, szukaj innego konkursu i nie płacz.

 8. tristan Says:

  Niestety konieczność używania facebooka dyskwalifikuje, np. moją skromną osobę. Nie wiem skąd ten trend do wmuszania ludziom korzystania z tego serwisu, ale konsekwentnie nadal nie zamierzam tego robić. Szkoda.

 9. empitt Says:

  Mam rozumieć, że dzisiejszej nocy Franek pogonił cię kosiarką spalinową i zmusił do korzystania z FB oraz brania udziału w konkursie?

 10. Franek Says:

  Szkoda, że nikomu nie podoba się konkurs, tylko narzekacie n;p

 11. pakos Says:

  Konkurs fajny ale wymagania nie pasują, rozpromuj go bardziej to znajda się klienci :)

 12. Agnieszka Says:

  Czy temeatem mog abyc technologie, jakze ostatnio popularnej, wirtualizacji? :)

 13. Franek Says:

  Oczywiście :)

 14. Agnieszka Says:

  Super :) bo ostatnio o tym sporo czytalam :) to cos napisze przez weekend :)

 15. Franek Says:

  Czekam z niecierpliwością, może dowiem się czegoś ciekawego z Twojego wpisu :>

 16. snejkczif Says:

  Wszystko fajnie, ale czemu ten drugi warunek konieczny? Otóż chciałbym Was poinformować, że NIE każdy ma tam konto, i niestety czujemy się dyskryminowani. Facebook zaczyna za bardzo dominować w życiu codziennym i nie podoba mi się to…
  Pozdrawiam

 17. Franek Says:

  Boję się, że zaraz ludzie niepotrafiący pisać zaczną tutaj płakać, ze są dyskryminowani :|

 18. skoruppa Says:

  No to postaram się coś napisać skoro jest jeszcze czas

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog