Kategorie | Internet

  

Jest piniondz z SeoPilot.pl

Opublikowano 24 czerwca 2012 przez Franek

Pisałem już kiedyś o SeoPilot.pl, gdzie przedstawiałem go w dobrym świetle. Nie będę powielał tamtej treści, wspomnę tylko o tym, że SeoPilot.pl oferuje stały, comiesięczny, wysoki oraz stabilny zysk ze sprzedaży powierzchni reklamowej na blogach czy forach. Ale czy tak jest nadal?

Na co komu reklamy?
Kiedy 1244 dni temu uruchomiłem bloga przez myśl mi nawet przychodziło zarabianie na nim. Z czasem okazało się, że fajnie byłoby gdyby wpadło pare złotych na potrzeby bloga, wiadomo domena i serwer kosztuje, a i browarka by się wypiło. ;-) W tamtym czasie “na fali” było AdTaily, zainstalowałem widget do sprzedaży reklam. Sprzedawane przez tamten system reklamy były graficzne, więc mogły bardziej przeszkadzać niż na przykład linki tekstowe, a same zarobki były mizerne. Przez okres około dwóch lat udało mi się zrealizować dwa przelewy po 100 złotych.

Dlaczego akurat SeoPilot.pl?
Zrezygnowałem z AT i zacząłem rozglądać się za jakąś alternatywą, zachęcony referralem na zaprzyjaźnionym blogu, oraz bonusem za PR (po miesiącu PR domeny wzrósł :F) wybrałem SeoPilot.pl (system był wtedy jeszcze w fazie beta). Byłem zaskoczony stawką jaką zaproponowano mi za miesiąc emisji reklam, oczywiście kilkaset złotych dodatkowej kasy bardzo mnie ucieszyło, przerosło to jednak moje najśmielsze oczekiwania.

Stabilność zysków? Eee?!
Sam SeoPilot.pl chwali sie stabilnością comiesięcnzych zarobków, również ja o tym wspominałem. Rzeczywistość jest jednak bardziej zagwatmana, a ze stabilnością to różnie bywa. Jakiś czas temu w internetach było głośno o tym, że SeoPilot.pl wielu użytkownikom obniżył stawki (widzę to chociażby przez spadek zarobków z systemu polecanych). Mnie też to nie omineło i mój comiesięczny zysk zmalał i to dość znacząco, nowa stawka wynosiła mniej niż 1/3 z początkowej. Zdziwiła mnie ta sytuacja, bo przecież PR wzrósł (tak wiem jest wiele czynników :P), co powinno podnieść wartość emitowanych reklam, a stawka w taki sposób została obcięta. Trochę zaskakujące posunięcie. No ale dobrze, przecież nadal nie było źle, dlatego nie zrezygnowałem z usług tego serwisu. A ostatnimi czasy stabilność pomimo braku ciekawych wpisów, wprowadzeniu jakiś zmian czy zwiększenia chociażby ruchu na blogu znowu zaatakowała. Tym razem jednak na moją korzyść, zaskakując mnie ponowanie. :D

Co z konkurencją?
Na tle konkurecji zarobki z SeoPilot.pl również wyglają bardzo dobrze, testowałem jakiś czas Prolink.pl, serwis o podobnym profilu działalności. Tam płacili mniej więcej 4 razy mniej niż w SeoPilot.pl przy podobnej ilości emitywanych linków. Oczywiście zysk w Prolink.pl mógłby być większy gdyby akurat ktoś kupił bardziej wartościowe i co za tym idzie droższe linki. W SeoPilot.pl nie trzeba martwić się o fakt czy ktoś kupi linki, czy też nie. Zysk jest stały bez względu czy na naszej stronie emitowanych jest 10 czy 100 linków.

System polecanych
Kolejną sprawą jaką chciałem poruszyć jest system polecanych oferowany przez SeoPilot.pl, w mojej ocenie jest on bardzo atrakcyjny. 5% zysków wydawcy i 1% wydawanej kasy pozycjonera to jest piniondz, szczególnie kiedy jest ich kilku i każdy zarabia/wydaje kilkaset złotych.

Ale czy warto?
W mojej ocenie i w moich realiach odpowiedź wydaje się oczywista: tak warto. Pozostaje tylko kwestia wujka G, ciekawe czy on kiedyś nie wtrąci się w radosne handlowanie linkami. ;P Nie wiem również jak wygląda to z drugiej strony, to znaczy ze strony pozycjonera, być może niebawem i to będzie dane mi przetestować.

PS Jakby ktoś chciał przetestować SeoPilot.pl zachęcam do zarejestrowania się z mojego referrala. Będzie mi niezmiernie miło. :D

  

7 Comments For This Post

 1. Bus Says:

  Ostatnio coraz gorzej :/

 2. Franek Says:

  Niestety to prawda, gdybym dzisiaj pisał ten wpis. Napisał bym, że Seopilot płaci kilkanaście (12-18gr) za jeden link, czyli jest to "lekki" fail, szczególnie w sytuacji kiedy wartość serwisów (więcej BL, więcej odsłon, więcej artów etc) wzrosła.

 3. MaklerFX Says:

  dzieki za infor

 4. Trio Says:

  Niestety nie wróżę lepszej przyszłości….
  Na początku "przyzwyczaili" webmasterów do stabilnych i w miarę solidnych dochodów a ostatnio to prawie 4-5 obniżyli stawki. Właścicieli witryn zaczynają szukać alternatywnych/dodatkowych rozwiązań, aby wyrównać poziom do wcześniejszych zarobków i na takich stronach zaczynają pojawiać się linki z innych systemów :) … co raz więcej linków… I nawet gdy SP podniesie stawki to "siła" linków z takich stron już będzie mniejsza, a w efekcie pozycjonerzy, korzystający z SP odczują brak wyników z takiego pozycjonowania :) i rzecz jasna w końcu zrezygnują z SP. A nie ma pozycjonerów – nie ma środków dla wydawców w SP… i znowu wszystko leci w dół… do zera :)

 5. Franek Says:

  Trafne spostrzeżenia.

 6. kuba Says:

  Coś w tym jest jednak program jest nadal skuteczny jak chodzi o pozycjonowanie, bardziej niż katalogowanie czy preclowanie.

 7. X-Profit Says:

  Na tle konkurecji zarobki z SeoPilot.pl również wyglają bardzo dobrze

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog