Kategorie | Linux, Szorty

  

Linux 3.0 już za kilka tygodni

Opublikowano 30 maja 2011 przez Franek

Na Linux kernel mailing list Linus Torvalds potwierdził, że kolejne wydanie Linuxa będzie oznaczone numerem 3.0. Co to oznacza dla zwykłego zjadacza jajek?

W zasadzie nic. Żadnych nowości, żadnych rewolucji. Przynajmniej nie takich na miarę rewolucji jaką niewątpliwie była i jest przesiadka z KDE 3 na KDE 4, czy z GNOME 2 na GNOME 3. Standardowo wprowadzono wiele poprawek sterowników i ulepszeń samego kernela, ale to wszystko.

Są różne opinie na temat tej decyzji. Dla mnie osobiście wyścig numeracji wszelakich aplikacji nie ma znaczenia. Zawsze staram się używać najnowszych lub możliwe najnowszych wersji programów na swoim komputerze. Dlatego bez różnicy dla mnie pozostaje to czy używam wersji 2.6.39, 2.6.79, czy 3.0. Ważne natomiast jest to aby używać nowych wersji, proste. ;)

W tym roku minie 20 lat od pierwszego wydania Linuxa, kernel 2.6 został wydany 17 grudnia 2003, minęło już więc trochę czasu. W samym jądrze wprowadzono też wiele zmian, ale czy taki skok w numeracji jest dobry? Należy pamiętać, że taka zmiana numeracji łamie przyjętą, jednoznaczną i oczywistą numerację kolejnych wydań Linuxa.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Tymczasem niecierpliwi znajdą już Linux 3.0-rc1 na kernel.org :o)

PS Już nie mogę doczekać Linux 3.0 na linux.fm ;)

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog