Kategorie | Hardware, Inne

  

Mikołajkowe i świąteczne prezenty dla geeka

Opublikowano 06 grudnia 2012 przez Franek

Obchodzimy dzisiaj mikołajki, a tuż za rogiem czyhają również święta i nowy rok (ciężarówka Coca-Coli już w drodze od dawna ;-)), to okres wzmożonej aktywności Mikołajów, Gwiazdorów i Dziadków Mrozów. Wszystkie te postacie za pomocą magicznej świątecznej perswazji wywieranej na swoich bliskich przez wszystkie osoby zainteresowane prezentami, przynoszą prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, zarówno tym małym jak i tym dużym. :-)

Oto zestaw gadżetów które z pewnością sprawią wiele radości każdemu obdarowywanemu takim prezentami geekowi, szczególnie wszystkim tym którzy lubują się w tematyce Open Source i Open Hardware.

Raspberry Pi
Ten niewielki komputerek znakomicie może pełnić rolę domowego centrum multimedialnego (XBMC) i małej konsoli do gier, oraz w zasadzie wszystko to co można sobie wymarzyć, bo steruje nim Linux.

Arduino
Jest to platforma oparta na prostym projekcie Open Hardware. Urządzenie może być stosowane przez hobbistów do tworzenia interaktywnych zabawek, gadżetów (zerknij na majsterkowo.pl), ale również do prawdziwej pracy na systemach wbudowanych.

MaKey MaKey
Projekt niczym ze snów szalonego naukowca, pozwala zmienić wszystko to co przewodzi prąd w działającą klawiaturę komputerową.

a

BeagleBone
Platforma komputerowa bardzo podobna do Raspberry Pi, jednakże jeszcze mniejsza. komputerek ten wyposażony jest w procesor ARM 720Mhz i 256 MB ram. Ciekawych projektów uruchomionych na BeagleBone jest już całkiem sporo.

Ice Tube Clock
Co tu dużo pisać, jest to lampowy zegar. Jest on projektem Open Hardware, nie trzeba też specjalistycznej wiedzy aby samemu zmontować go w domu.

i-Racer
Zdalnie sterowany samochodzik zabawka który kontrolowany jest za pomocą tabletu lub smartfonu wyposażonego w system Android.

MintyBoost
Mała ładowarka zasilająca z baterii urządzenia USB. Również łatwe do samodzielnego zrobienia w domu.

ODROID-X
Komputerek ten jest wielkości Raspberry Pi, jest jednak od niego potężniejszy ponieważ dystonuje czterema wydajnymi rdzeniami ARM. Można również uruchomić na nim Androida.

Mikołaje, Gwiazdory i Dziadkowie Mrozy pamiętajcie o wszystkich dzieciakach, o tych dużych również ;-)

  

4 Comments For This Post

 1. pakos Says:

  ja to bym sobie chciał dostać raspa, bym z niego media center zrobił :)

  MintyBoost to ile i w jakim czasie naładuje tel z 2 paluszków?

 2. Franek Says:

  Nie mam pojęcia, ale masz 5V output @ 500mA na wyjściu.

 3. pakos Says:

  Trzeba by to zbudować i przetestować :)

 4. Franek Says:

  Wyobraź sobie, że właśnie jadę do miasta na zakupy, do elektronicznego też chce wstąpić. Zegar też może będę robił :-)

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog