Kategorie | Internet

  

Dlaczego nie należy korzystać z standardowego klienta gg? Poznaj alternatywy

Opublikowano 13 maja 2011 przez Franek

Autorem wpisu jest Bartosz J., ten wpis bierze udział w konkursiepozostałe prace konkursowe.

W tym wpisie przedstawię dlaczego nie należy korzystać z normalnego klienta gg (w chwili obecnej wersja 10) i jakiego alternatywnego klienta wybrać.

Na początek wyjaśnię co jest nie tak z gg. GG jest zbyt pamięciożerne, do tego w gg są reklamy i ten duży niepotrzebny pasek po boku. Buee.

Najważniejsze alternatywy – wady i zalety

Miranda
Miranda to uniwersalny wieloprotokołowy komunikator z szerokimi możliwościami rozbudowy dzięki mechanizmowi pluginów (wtyczek). Zakres jego funkcjonalności znacząco przekracza prowadzenie samych rozmów w sieci gdyż dzięki wspomnianym pluginom posiada szersze zastosowania. Najbardziej elastyczny z aktualnie istniejących znanych programów klienta IM. Zabiera minimum zasobów i jest wygodny jeśli chodzi o mobilność.

Plusy:
+Dużo przydatnych wtyczek
+Niskie zapotrzebowanie na zasoby
+Wiele obsługiwanych protokołów (np. gg, jabber, skype, tlen)
+Nie wymaga instalacji

Minusy:
-Nie obsługuje niektórych funkcji (np. w gg wideorozmów)

AQQ
Polski komunikator rozwijany jest już od kilku lat z sukcesywnym ulepszaniem funkcjonalności i stabilności. Posiada możliwość komunikacji tekstowej w sieciach Jabber, Gadu-Gadu, Tlen, oraz AQQ. Dodatkowymi funkcjami komunikatora jest: darmowa bramka SMS, zaawansowane przesyłanie plików, konferencje, rozbudowa o wiele dostępnych wtyczek. Komunikator przystosowany do najnowszego Gadu-Gadu obsługując długie opisy, transfery plików i obrazków, wyszukiwanie z geolokalizacją oraz nowe statusy „Nie przeszkadzać” oraz „Pogadaj ze mną”. Oprócz obsługi sieci Gadu-Gadu, AQQ otrzymało przeglądarkę dodatków, która umożliwia instalację wtyczek, kompozycji i emotek z poziomu komunikatora, system aktualizacji wtyczek oraz cały zestaw poprawek i optymalizacji.

Optymalizacja AQQ: Optymalizacja

Plusy:
+Darmowa bramka sms
+Wiele wtyczek i motywów
+Przystosowany do najnowszego gg10
+Obsługa Facebooka, Twittera, Blipa
+Multilogowanie gg

Minusy:
-Niektóre wtyczki zamulają

Tak więc szczerze polecam zmianę .

  

5 Comments For This Post

 1. Konrad Says:

  Mam pytanie i stwierdzenie.

  Pytanie: czemu nie zostały uwzględnione takie komunikatory, jak WTW, czy Konnekt? Przez to wpis wydaje się być taki… Niepełny?

  Stwierdzenie: chociaż sam jestem użytkownikiem WTW i wiem, dlaczego GG10 to zło, to jednak argumenty przytoczone przez autora tekstu dla większej ilości userów może nie być wystarczająca.

  "Na początek wyjaśnię co jest nie tak z gg. GG jest zbyt pamięciożerne, do tego w gg są reklamy i ten duży niepotrzebny pasek po boku. Buee."

  I to wszystko? Żadnych screenów na zasobożerność, dowodów, że są rekamy (no dobra, nie bij ;D ). A przecież ten pasek po prawej (lewej?) stronie może nie być taki zły. Udowodnij, może rozszerz jakoś to, co napisałeś.

 2. @pawiecki Says:

  Coś ubogi artykuł i gdzie Pidgin?

 3. Franek Says:

  Jak dopiszesz to będzie ;)

 4. @pawiecki Says:

  Może i dopiszę ale póki co wystarczy wpisać w google dowolną część z akapitów opisujących Mirandę oraz AQQ i jest masę wyników skąd tekst mógł zostać skopiowany np http://www.programosy.pl/program,aqq.html http://programy.57.pl/internet/komunikatory/miran

  Czyżby w takim przypadku całym wkładem autora było (poza kopiuj/wklej) dopisanie krótkiego wstępu oraz wypunktowanie plusów i minusów danych programów?

  Moim zdaniem takie wpisy tylko działają na niekorzyść Twojego NibyBlogu, który nawet mi się spodobał. Lepiej byłoby weryfikować każdy artykuł i publikować jedynie te wartościowe, pozdrawiam

 5. musak Says:

  Alternatywnych programów jest znacznie, znacznie więcej. Osobiście jednak wolę oryginalne GG (no chyba, że miałbym skorzystać z Linuksa – wtedy tylko Pidgin) ;)

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog