Kategorie | GNOME, Linux, Moje, Ubuntu, Wygląd

  

Ambiance Maverick Dark mój styl do Empathy

Opublikowano 11 sierpnia 2010 przez Franek

Trzy dni temu pisałem o nowych motywach Ambiance które prawdopodobnie trafią do Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat. Osobiście spodobały mi się one, szczególnie w wersji czarnej. Właśnie ten czarny styl używam aktualnie w swoim GNOME. Od kiedy przestawiłem się na ten styl to okno rozmowy Empathy strasznie nie pasowało mi wyglądem do reszty systemu. Niemal wszystko inne ciemne a okno rozmowy Empathy białe. -.- Dlatego postanowiłem przygotować swoją skórkę.

Założenia były dwa, ma być ona prosta i kolorystycznie integrować się ze stylem Ambiance Maverick Dark chyba udało mi się to osiągnąć. Skórka nie posiada płynnego przewijania okna rozmowy po napisaniu/odebraniu nowej wiadomości, jak dla mnie był to zbędny ficzer. Nie wyświetla również awatarów rozmówcy, a jedynie jego nazwę. Mi to odpowiada i tak miało być. :D

Jeśli Tobie również podoba się, to możesz go pobrać, pobrane archiwum należy rozpakować, a rozpakowany folder przenieść do katalogu ~/.local/share/adium/message-styles lub globalnie aby był dostępny dla wszystkich użytkowników do katalogu /usr/local/share/adium/message-styles. Prawdopodobnie katalogi te nie istnieją, należy więc je utworzyć. Teraz wystarczy wybrać w ustawieniach Empathy nowy motyw.

Oczywiście wszystko to wykonuje się szybciej w konsoli:
wget http://pliki.nibyblog.pl/inne/AmbianceMaverickDark.AdiumMessageStyle.tar.gz
mkdir -p ~/.local/share/adium/message-styles
tar -xvf AmbianceMaverickDark.AdiumMessageStyle.tar.gz
mv AmbianceMaverickDark.AdiumMessageStyle ~/.local/share/adium/message-styles

  

1 Comments For This Post

  1. Miki Says:

    Całkiem ciekawie wygląda. Pobiorę na pewno.

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog